FUJ, TOTÁLNA ZVRÁTENOSŤ…

0
2355

„Fuj, totálna zvrátenosť!! Niečo tak odporne manipulatívne so zneužitím dieťaťa som počas celej svojej 17-ročnej profesionálnej praxe v reklame ešte nevidel. Kam až sú schopní zájsť??!“ Týmito slovami uviedol na svojom FB účte politik Juraj Miškov článok, rozoberajúci video, ktoré je vyššie.

Je vidieť, že Miškov má v reklame a v oblbovaní ľudí naozaj prax. Nedá si totiž nevšimnúť jeho hru na city a podsúvanie záverov do hláv ľudí vetou „Kam až sú schopní zájsť??!“ Množstvo ľudí si po prečítaní takejto vety a zhliadnutí spomínaného videa automaticky domyslí oni=názorovo „nemiškovovci“, t.j. tí čo vyzývajú na účasť v referende.

Čo na tom, že Miškov (minimálne oficiálne) nemá ani tušenie, kto video urobil (podal totiž trestné oznámenie na neznámeho páchateľa), čo na tom, že sa organizátori referenda od videa dištancovali, čo na tom, že množstvo ľudí, čo sa referenda zúčastnia, alebo na účasť vyzývajú, odmietajú akékoľvek kampane… Miškov ich šikovne hodil do jedného vreca s videom a zaviazal…

Spomínané video by však bez problémov mohol vyrobiť a zverejniť napríklad aj niekto práve s cieľom odradiť ľudí a znížiť tak účasť na referende. Ale Miškov aj keď nevie, tak už vie (alebo žeby vie, ale akože nevie?), že to tak ďaleko zachádzajú oni, t.j. tí druhí. Pravdu nám možno čoskoro povie polícia.

Ale teraz vážnejšie. Bez ohľadu na toto podsúvanie, pomerne zvláštne vyznieva hlavne časť vety „Niečo tak odporne manipulatívne so zneužitím dieťaťa“ vraj ešte nevidel. No stačí si spomenúť na jednu kampaň strany SAS a v nej aj na jeho odporné manipulatívne zneužívanie dieťaťa v politickej reklame pri snahe dostať sa ku korytu. Ale to sa samozrejme nepočíta… tam sa úsmev a radosť dieťaťa pri žobraní o volebné hlasy nezneužíval.

No a keď sa už chceme baviť aj o „totálnych zvrátenostiach“, tak sa môžeme ešte pozrieť aj na toto. Miškov s úsmevom na perách zaplatí 50 000 eur za referendovú reklamnú antikampaň (Bibliu v nej už radšej ani nebudem rozoberať), ktorej jediným cieľom je zmanipulovať ostatných ľudí.

A nemá najmenší problém takto totálne zvrátene rozhadzovať peniaze v takej ťažkej a strašnej dobe, kedy sa množstvu iných ľudí pre nedostatok financií stáva to, čo napríklad tomuto viac ako 80 ročnému pánovi Ladislavovi Liskovi.

Samozrejme sú to jeho peniaze. Môže si s nimi robiť čo len chce, to mu neupieram. Ja som sa týmto krátkym rozborom snažil iba vyjadriť, v akom význame viem s Miškovom súhlasiť.

Áno. „Fuj, totálna zvrátenosť!! Ľudia a praktiky typu Miškov sa dostali do politiky a na vedúce priečky spoločnosti. Zostáva nám iba dúfať, že sa to raz v budúcnosti zmení… A možno aj vďaka podstate inštitútu referenda.

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre