DEMONTKRACIA

0
1894

Veľa ľudí naivne verí, že v politike tak ako ju v súčasnosti poznáme sa môže niečo zmeniť. Najnovšie za pomoci obrovského množstva peňazí sa túto ilúziu snažia šíriť ľudia napojení na Daniela Lipšica. Avšak pravda je taká, že v súčasnom systéme sa cestou politických strán a parlamentu nedá nič zmeniť. O tom kto pôjde do parlamentu vôbec nerozhodujú ľudia, ale „šedá eminencia“ ktorá má prostriedky….

Celé to začalo v roku 1989. Elita zavŕšila svoj plán preberania moci po komunistoch zavedením „demokracie“. Pre občanov pripravila skupinky sebe servilných ľudí viac či menej pokrývajúci celý dopyt spoločnosti a odvtedy sa už iba vezie na tej vlne? O čom vlastne hovorím?

Na štartovacej čiare demokracie bolo ponúknuté pre každého niečo… Tým čo bolo ľúto za socializmom ostala KSS, tí čo chodili do kostola dostali KDH, tí čo boli boli národne založení tam mali SNS, maďarskí spoluobčania dostali ESWMK, ľudia so vzťahom k prírode SZ, novodobí bojovníci VPN, konzervatívnejší demokrati DS atď… A od tej doby elity už iba sledujú, ako sa vyvíja kariéra jednotlivých mien napojených na tieto ich skupinky, prípade ako sa darí straníckej „značke“ a na základe toho tvoria a financujú alternatívy. Stále nerozumiete?

Rok 1991 – s menom Vladimíra Mečiara sa z VPN odštiepi budúce HZDS

Rok 1991 – s menom Petra Weissa sa z bývalej KSS (neskôr KSS-SDĽ) odštiepi SDĽ

Rok 1994 – s menom Ján Ľupták sa z SDĽ odštiepi ZRS

Rok 1998 – s menom Rudolf Schuster z byvalej KSS sa zrodí „nová strana“ SOP

Rok 1999 – s menom Róbert Fico sa z SDĽ narodí „nová strana“ SMER-SD

Rok 2000 – s menom Mikuláš Dzurinda z KDH a ďalšími aj zo strán DÚ a DS s odštiepi SDKÚ

Rok 2009 – s menom Richard Sulík (ktorý bol poradcom ministrov financií Mikloša aj Počiatka) sa zrodí nová strana SaS

Rok 2009 – s menom Béla Bugár sa z SMK odštiepi budúci MOST-HíD

Rok 2011 – s menom Igor Matovič vzniká „nová“ strana OĽaNO (predtým kandidátka SaS)

Rok 2012 – s menom Daniel Lipšis sa z KDH odštiepi NOVA (Daniel Lipšic)

Toto sú len tie úspešnejšie projekty. Bolo ich viac, avšak nie všetkým sa podarilo oblbnúť ľudí natoľko, aby sa dostali do NR SR. A čo je vlastne cieľom tohto všetkého? Cieľ je veľmi jednoduchý, keď sa vám podarí demontovať spoločnosť na čo najviac skupín, v najhoršom prípade iba na dve typu pravica a ľavica, tak takúto rozdelenú spoločnosť dokážete veľmi ľahko ovládať.  Ona je totiž zaneprázdnená vnútornými hádkami medzi sebou a nemá čas riešiť to, kto ju naozaj riadi… A už vôbec nie zamýšľať sa nad tým, že kto jej v skutočnosti ponúka tie „spásosnosné“ riešenia…

PS: v poslednej dobe sa začali po všetkých frontoch pretláčať „príručky“ priamej demokracie, tak pozor na to, aby nebola priama iba na papieri…

Pocitadlo.sk

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre