PRÍDU PO KOTLEBOVI HORŠÍ? (ZÁZNAM DISKUSIE)

6
2697

Záznam Igora Jurečku z diskusie organizovanej Nadáciou otvorenej spoločnosti s podporou Veľvyslanectva USA v Bratislave.  Účinkujú: Andrej Findor, Radovan Bránik, (z hľadiska aj Filip Rázga) a ďalší. Z pozvánky na diskusiu:

“Po parlamentných voľbách verejnosť premýšľa, kde sa stala chyba, že sa časti reprezentantov slovenskej krajnej pravice podarilo dostať do zákonodarného zboru. Ich najvýraznejšou tvárou je Marian Kotleba, niekdajší vodca rozpustenej Pospolitosti – národnej strany, z ktorej v roku 2010 vzišla Ľudová strana – Naše Slovensko.

Kotlebova strana však nie je na scéne jediná. Vládna koncepcia boja proti extrémizmu dnes rozlišuje niekoľko extrémne pravicových (i ľavicových) subjektov a popri nich si všíma športovo-branné organizácie ako Vzdor Kysuce, Oddiel Dobrovoľník a Slovenských brancov.” 

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

6 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Juraj Ďuri Georgius

Kotleba nieje problém ale len symptom a výsledok 26 ročného liberálneho kapitalizmu a neomarxistického kultúrno-sociálneho inžinierstva ktoré sa tu u nás páchá.Ja len tolko k tomu,kto to stále nemôže rozchodiť a nezeberá už ani druhá lopata ibalginu.A Voličov Kotlebu a protimigračného voliča je potrebné ešte do predčasných volieb poriadne dourážať predsa len 20% je viac ako 8,Ono to samozvané elitárstvo je určite príjemnejší pocit ako uplatnenie elementárnej psychológie,lebo v ich svete je za všetko vinný kotleba, putin a fašizmus nakolľko je lahšie zotrvávať prudko izolovaní v soc-kultúrnej bubline a v kognitívno-disonančnom pohodlíčku, hádzať všetko na fašizmus a kotlebu a oháňať… Zobraziť viac >>

Martin Rapavý

Presne tak! Lepšie by som to hádam ani ja nenapísal…! „Ešte k tomu samozvanému elitárstvu“ – je to v podstate ako akýsi „agresívny šovinizmus“, teda neustále utvrdzovanie sa vo vlastnej nadradenosti a neustále pestovanie si bájok o nej, ktoré ju majú potvrdzovať i ďalej rozvíjať. Tento postoj je tu taký príťažlivý najmä preto, lebo je štedro platený. A potom prišiel Putin a nastavil im zrkadlo – nič viac, len im pripomenul ich vlastné slová a činy spred niekoľkých rokov a ako sa ich „nemenné hodnoty“ ako šibnutím maršalskej palice okamžite prepólovali a prevrátili, keď sa im to hodilo. A zrazu… Zobraziť viac >>

Pepe Little Sudiar

ahá tak už vím čo je to ten pseudointelektuál

olomir

Ten je dobre vygumovany.

olomir

ten je dobre vygumovany

didi

S Kotlebom alebo bez Kotlebu, je mi to v konečnom dôsledku úplne ale že úplne jedno. To nie je práve to čo ma momentálne trápi. Recept na bývanie po tom ako už zbohatnete? :D Alebo neviem ako to nazvať. Každopádne človek keď si už časom nejaké tie peniažky nasporí, ale si vezme hypotéku, na tom už nejako nezáleží. Ide o to, že http://www.topreality.sk/realitne-kancelarie/ si stačí zaostarať nejakú tú realitnú kanceláriu a je to probleme. Riešiť bývanie na vlastnú päsť asi až priveľké riziko, toto mi príde lepšia voľba.