NECHÁVAŤ SI PENIAZE V BANKE JE HRA S OHŇOM

1
2267

Skôr, než ma obviníte zo šírenia zbytočnej paniky, skúste si prečítať nasledujúcich pár riadkov a potom sa trošku zamyslieť. Všeobecne známemu faktu, že v banke vám často krát peniaze nezarábajú ani na infláciu sa venovať ani nebudem. Nakoľko to, že prídete iba o časť vašich peňazí, by bol ten najmenší problém, v porovnaní s tým čo reálne hrozí. Reálne totiž hrozí, že prídete o všetky peniaze…

Najskôr sa môžeme pozrieť na banky. Zo všetkých strán počúvate, ako sú naše banky úplne zdravé, dosahujú slušné zisky, naviac vklady sú chránené. Avšak o čom sa veľmi nehovorí… V lete tohto roku Európska komisia prišla s návrhom umožniť nezdravým zahraničným matkám, odčerpať peniaze z kapitálovo silných slovenských bánk. Dokonca sa začala riešiť aj možnosť použitia prostriedkov z fondu na ochranu vkladov na záchranu banky a vytvorenie mechanizmu na požičiavanie medzi národnými záchrannými fondmi. A keď už sme pri tom fonde. Vo fonde na ochrany vkladov by malo byť okolo 192 miliónov eur. Avšak Slováci majú v bankách viac ako 24 miliárd eur a určite nemalá časť z týchto miliárd je forme vkladov do 100 000 eur, ktoré by sa teoreticky mali vyplácať zo spomínaného fondu v prípade problémov bánk… Ešte stále si myslíte, že vaše peniaze sú v banke naozaj v bezpečí?

Sledujte pozorne správanie sa bánk, to s akými akciami prichádzajú, čo ponúkajú atď. Čítajte ich správanie medzi riadkami. Ak si napríklad myslíte, že plánované polročné prázdniny na poplatok pri hotovostnom vklade na pobočke je ústretový krok ku Vám, tak medzi riadkami je to iba ťah na naivnejších, aby si banky stiahli Vaše peniaze ku sebe… Keď to už musia robiť takýmto štýlom (aj keď sa to určite bude hrať na tlak vlády SR), tak to značí, že niečo sa deje. Ešte si k tomu pridajte fakt, že v súčasnosti sa nespláca cca 13% hypoték. Prichádza aj ďalšia vlna prepúšťania zamestnancov, čo je pre banky dvojnásobná rana, nakoľko nielen že prídu o peniaze zo miezd, ale zvýši sa aj počet neplatičov úverov (okolo 250 ľudí plánuje prepustiť Slovnaft, 250 už prepustil Tanax atď…)

Toto sú lokálne nebezpečenstvá, avšak okrem nich sú tu ešte globálne nebezpečenstvá. Finančný systém neodvratne smeruje ku kolapsu, pri ktorom meny ako euro, US dolar atď, ktoré nie sú prakticky ničím kryté, úplne stratia hodnotu. Budú to iba bezcenné papiere. A čo je podstatná informácia, stane sa to bez varovania. Zo dňa na deň budú z vašich peňazí bezcenné papiere… To čo sa potom bude diať na Slovensku, si vzhľadom na jeho 47 percentnú potravinovú sebestačnosť vie každý domyslieť…

Avšak ako v každom prípade, aj v tomto prípade platí stará známa pravda, že šťastie praje pripraveným a preto malá rada na záver. V závislosti od toho koľko peňazí v banke máte, určite si ich zameňte za niečo, čo určite nestratí svoju hodnotu… V prípade väčšej sumy je výhodné ich investovať na kúpu pozemku s úrodnou pôdou, najlepšie aj so zdrojom pitnej vody. V prípade menšej sumy o nič neprídete, keď si nakúpite zásoby trvanlivých potravín aspoň na mesiac dva pokiaľ sa dá, s tým že potraviny môžete priebežne spotrebovávať a dopĺňať novými. Lebo práve tieto potraviny môžu mať v dohľadnej dobe pre vás cenu zlata. Vo všeobecnosti prevláda aj názor, že by ste nemali stratiť ani v prípade keď peniaze vymeníte za „fyzické“ zlato, prípadne keď si ich zameníte za švajčiarske franky avšak za to ja neručím.


Pocitadlo.sk

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

1 Comment
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Niemand

Netreba šíriť paniku. Tento scénar, čo ste tu opísali je ako vojnový.