DELO

3
2055

Drvivá väčšina z nás funguje v systéme, ktorý rôznymi spôsobmi ovplyvňuje naše konanie a správanie a ktorého výsledkom je taká spoločnosť, akú vidíme v každodennom živote. Dalo by sa jej priradiť množstvo prívlastkov, ale určite nie dobrá a zdravá.

Veľa ľudí verí, že by zmenu mohli priniesť masové demonštrácie, výmena vlády, nátlakové akcie vo forme neplatenia zo zákona vyplývajúcich poplatkov atď. Koniec koncov kedysi som si to myslel aj ja.

Na zmenu k lepšiemu prostredníctvom vlády verí väčšia polovica národa. Poctivo chodia k volebným urnám, kvôli politickým idolom (ktorí sú vo väčšine prípadov charakterovo najhorší predstavitelia ľudského rodu) na seba vrčia a pľujú ako besní, sú ochotní verne im prisluhovať. Realita je však taká, že zmenou vlády sa maximálne zmení vplyv zopár osôb a podstata samotných ľudí fungujúcich v systéme zostane nezmenená (ja som ústavných ničiteľov volil posledný krát v roku 2010).

Na zmenu k lepšiemu cez ulicu a demonštrácie verí v lepších prípadoch niekoľko tisíc ľudí. Vyjdú sa prejaviť aj do ulíc, ale maximálne sa im asi môže podariť, že niekto sa pod ich vplyvom na chvíľku zastaví a v lepšom prípade aj zamyslí a položí si otázku: Deje sa niečo? Niečo nie je v poriadku? Avšak drvivá väčšina tých, čo sa zastavia, budú po zastavení pokračovať rovnako (ja som sa zastavil a zamyslel v roku 2012, ale následne som začal pokračovať inak ako predtým).

Nátlakové akcie neplatením sú pasé úplne, nakoľko strach vyplývajúci z pudu sebazáchovy dokáže prekonať iba hŕstka ľudí a okrem toho sa vyzývanie na porušovanie zákona v boji za lepšiu spoločnosť nejaví ako najlepší príklad.

Od roku 2012, kedy ma bolo možné vidieť a počuť pobehovať v uliciach Bratislavy sa ma viacero ľudí pýtalo, či som už hodil flintu do žita, že ma už nie je tak vidieť a počuť ako kedysi.

Áno, tú starú flintu som hodil do žita. Aj tak strieľala iba slepé. Pre obstreľovanie systému za účelom zmeny spoločnosti asi omnoho účinnejšie slúži DELO.

DELO dokáže obstreľovať systém nenásilne a legálne na rôznych frontoch. A na jednotlivé výstrely nepotrebuje ani nikoho peniaze.

V niektorých z mojich budúcich blogov občas napíšem konkrétne tipy, ako môžete aj vy obstreľovať systém bez toho, aby ste na to potrebovali kohokoľvek pomoc. Možno tým niekoho aj inšpirujem a možno si niekto bude ťukať na čelo.

V každom prípade, pre dosiahnutie zmeny k lepšiemu som prestal vyslovene burcovať ostatných, ale začal som od seba seba…

PS.: DELO je skratka štyroch slov;)

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
3 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
slovak_slovan

Tvoja praca doteraz urcite nebola marna. Dokonca si sa k dnesnemu dnu nedostal do Smatanovho zoznamu https://www.facebook.com/notes/10151927874710474/ (zato sustruhovi sa dostala „svetova“ pozornost): Typek s ocividne estebackymi maniermi nemal gule na to aby ti robil reklamu. Urcite prihliadol aj na to ze informacie a myslienky z tejto stranky su takpovediac nepriestrelne. (pozdravujem sudruha Smatanu). Teda to hore pisane strielanie slepymi neberiem doslova. Ak si prisiel k ucinnejsej municii pripadne zbrani, ktora je dostupna sirokemu obecenstvu, tak sem s nou. DELO vyzera na velky kaliber, napadaju ma rozne kombinacie styroch slov no nedavaju mi ten spravny akcny a ucinny vyznam. Noze… Zobraziť viac >>

slovak_slovan

Tak tu ekipu som musel vyhladat (co to znamena). Myslim, ze som sa s tym slovom stretol dneska prvy krat :) Ano z drobnych veci sa skladaju velke. Taka 30 metrova vlna v mori sa sklada z malych kvapiek, no ma svoju silu a vyvolava respekt. Neviem o co konkretne ide s tvojim napadom, mozno je nas viac. Moje tipy su: -pozor na falosnych mesiasov resp.: doveruj ale preveruj. Kto raz sklame vo vaznej veci bez dostatocneho vysvetlenia, uz mu never -nepozerat TV – zdroj moralnej skazy n1 -necitat masmedialny vyplach -snazit sa mysliet, prehodnocovat veci a myslienky -nepodporovat konzumny… Zobraziť viac >>