BORIS TO NEMUSÍ MYSLIEŤ ZLE, ALE NEZAČÍNA ROBIŤ PRESNE TO ČO POLITICI V STAROM SYSTÉME?

4
2187

Keď poviem niečo na adresu Borisa Kollára, hneď ma niekto platí. Ja to však hovorím iba preto, aby sa ľudia a možno aj Boris zamysleli. Lebo jeho ťahy začínajú niečo nápadne pripomínať.

Boris od začiatku všade rozpráva, že politiku rieši hlavne z dôvodu zmeny politického systému. Súčasný systém totiž podľa neho funguje na princípe, že podnikatelia finančne založia politikov, podporujú ich činnosť a politici im to následne po zvolení splácajú svojimi rozhodnutiami. Toto on s jeho stranou odmietajú.  On a jeho strana budú zastupovať záujmy ľudí a nie záujmy sponzorov.

S týmto sa nedá nesúhlasiť a za takéto reči by som Borisovi samozrejme tlieskal. Keby sa jeho skutky s týmito rečami nezačali časom rozchádzať.

Boril Kollár v nejednej diskusii uviedol, že kampaň si bude platiť z vlastného vrecka. Ale je podľa vás fér hovoriť o platení z vlastného vrecka, keď už pred voľbami rátate s tým, že sa vám peniaze vložené do strany vrátia z peňazí daňových poplatníkov? Ak má tieto peniaze od začiatku v pláne prijať, nie je zavádzajúce tvrdiť, že si bude kampaň platiť z vlastného vrecka? Je prijatie takéhoto príspevku v záujme ľudí, alebo v prípade Borisa Kollára hlavne v záujme sponzorov hnutia?

Možno som v tomto divný, ale ja si pri hradení niečoho v vlastného vrecka predstavujem úplne iný princíp, ako je tento princíp Borisa Kollára. Jeho prípade beriem ako marketingové hradenie z vlastného vrecka.

Taktiež keď bol Boris v jednom rozhovore konfrontovaný otázkou, že niektorí ľudia jeho politickú aktivitu označujú ako biznis plán (vzhľadom na možný veľký finančný príspevok štátu stranám v prípade volebného úspechu), reagoval na adresu ľudí slovami: „Toto je tá hlúposť tých ľudí proste, každý rozmýšľa podľa seba, súdim seba. To je pohľad ľudí, ktorí  by takto rozmýšľali. Ja takto nerozmýšľam…tie peniaze nedostáva Boris Kollár, alebo Robert Fico či Rado Procházka, to dostáva strana…“ a ako ďalej dodal, peniaze sú určené na presne vymedzené veci súvisiace so stranou a nemôže si za to kúpiť napríklad lietadlo.

Ok. Bolo by to pekné, keby…

V januári a februári 2015 poskytol hnutiu Sme rodina – Boris Kollár dve pôžičky pán Milan Krajniak. Pôžičky boli vo výške 10 a 20-tisíc eur. Zároveň boli tie isté sumy z účtu hnutia prevedené na účet spoločnosti Kniha do ucha s.r.o. na online kampane. Konateľom spoločnosti Kniha do ucha s.r.o., ktorá okrem iného prevádzkuje aj portál Konzervatívny výber je Milan Krajniak.

Výpis z transparentného účtu hnutia Sme rodina - Boris Kollár
Výpis z transparentného účtu hnutia Sme rodina – Boris Kollár
Výpis z transparentného účtu hnutia Sme rodina - Boris Kollár
Výpis z transparentného účtu hnutia Sme rodina – Boris Kollár

Čiže, ak tomu rozumiem správne, Milan požičia hnutiu, hnutie si následne zaplatí vo firme Milana online kampaň (dá jej zarobiť). Keďže ide o pôžičku, vráti po voľbách hnutie Milanovi požičané peniaze z peňazí daňových poplatníkov? Nebol by to už celkom pekný biznis plán so ziskom plus mínus 30 tisíc?

Dúfam, že sa Boris nad mnou spomínanými vecami zamyslí a ak chce tvrdiť, že chce robiť pre ľudí a že si kampaň platí z vlastného vrecka, tak v niektorom z jeho televíznych vystúpení prisľúbi, že prípadné peniaze čo by mu pripadli z volebného výsledku vráti naspäť ľuďom. Veď keď to dokázal prisľúbiť nejaký Kotleba…

Zobrať milióny z daní zadĺženého štáty na rozvoj vlastnej politickej strany okrem iného určite nie je v záujme ľudí z po uši zadĺženého štátu (ak teda neberieme iba ľudí v politickej strane).

PS.: voľte koho chcete, ale hlavne neklamte samých seba iba preto, že sú vám reči toho-ktorého politika sympatické. Ak chcete naozajstnú zmenu, buďte aj na „nových“ politikov viac ako prísni…

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
4 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
rado

Radsej nech dostane peniaze od statu ako od sponzora. Ale za podmienky ze dodrzi slovo a bude bojovat za zmenu systemu. Ak by strany ozaj zastupovali zaujmi ludi a nie sponzorov, myslim si ze malokto by mal vyhradi vo ci prispevkom od statu na fungovanie strany resp. hnutia

rado

Mozno by stacilo upravit vysku prispevku

Stano

Kollarova strana mi pride ako nastrcena strana pre neutralizaciu Kotlebovej LSNS. Nosna tema samozrejme emigranti. O charaktere Kollara a dalsich (Krajniak, Kristufkova, Pcolinsky..) skoda pisat.
Som vsak velmi prekvapeny z videa ktore nahral R. Vasky https://www.youtube.com/watch?v=Q8GfG1mKLwo
Vie mi niekto povedat ci tomu podivnemu cechoslovakistovi uz nacisto hrablo v bedni?