VEDIA SI VÔBEC ĽUDIA PREDSTAVIŤ VEĽKOSŤ A OBLUDNOSŤ TRVALÉHO EUROVALU (ESM) ???

20
1467

Dnes sa pred budovou NR SR konal protest proti prijatiu trvalého eurovalu, ktorého schvaľovanie majú poslanci naplánované na 21.6.2012. Na moje prekvapenie tam prišlo protestovať iba okolo 20 ľudí. Ostatným je to jedno?? Celé to nechápem a preto som sa zamýšľal nad tým, či si vôbec ľudia vedia predstaviť tie sumy peňazí, o ktoré sa jedná. Pretože tieto základné fakty ako napríklad to, že na hotovostný vklad 659 miliónov eur si musí naša krajina požičať na finančných trhoch, zmluva o ESM je nevypovedateľná (t.j.po prijatí sa nedá zrušiť) a súčasná schvaľovaná suma sa môže po ďalších rokovaniach navyšovať, všetko okolo ESM vrátane osôb má právnu imunitu pred všetkými inštitúciami, avšak ESM právne kroky podnikať môže, si myslím predstaviť vedia. A preto pre lepšiu predstavu o obludnosti spomínaných miliardových záruk (ktoré sa rovnajú cca tretine výdavkov nášho štátu) je v titulnom obrázku uvedených zopár príkladov, čo všetko by občania tejto krajiny mohli dostať za tie peniaze, keby…

Takže stále vám to je jedno? A hlavne podstata celého ESM je jedna jediná. Zotročiť celú našu krajinu. Nakoľko musí byť všetkým jasné, že pokiaľ by prišla požiadavka na pomoc formou zaplatenia spomínaných záruk (a vzhľadom na vývoj si dovolím tvrdiť, že taká požiadavka čoskoro príde). Budeme mať dve možnosti. Opäť si požičať obrovské peniaze za „krásny“ úrok na to, aby sme ich následne mohli urýchlene požičať ďalej, alebo čakať na to, čo sa stane keď nezaplatíme… A ono sa určite niečo stane. Pretože také obrovské zásoby kvalitnej pitnej vody ako má naša krajina má málokto. Keď niekto tvrdí, že sme bezvýznamná krajina, ktorú si nikto nevšíma, tak cielene klame…

A hlavne, už by bolo na čase, aby sa ľudia prestali správať ako hyeny a začali premýšľať aj nad tým, čo budú robiť ich deti a aj deti ich detí s dlhmi, ktoré tu páni poslanci ruka v ruke s bankármi pod rúškom pasivity a nečinnosti občanov narobia. Alebo aj to vám je jedno, že vaše deti budú mať zničený život vďaka vám???


Pocitadlo.sk

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

20 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Freddy

Toto je typická slovenská závisť, na ktorej je postavená celá naša politika, zriadenie štátu, spôsob života atd. Všetko je to iba o závisti a potom to tak vyzerá.

.

nieje to skôr reakcia na typickú aroganciu politikov, ktorých filozofia je: Z cudzieho krv netečie!?

Jaka

Presne! ESM je šialenstvo !!!

Slovák

niekto by urcite typicky europsky radodajne najradsej sam zaplatil cely ten krasny a uslachtily eurovalov, vsak? ;)

___

co to taras? aka zavist? prazi ti na hlavu?

Slovák

bohuzial vela ludi je dnes naucenych velmi plytko a povrchne uvazovat

fantom

hmmm. Takze, ked neschvalime euroval, dostaneme vyssie spomenute vymozenosti? nedostaneme

...zle položená otázka

My fakticky nemáme možnosť o tak závažnej otázke rozhodnúť v referende. Ak to niekto schváli, tak paralament pre svoj osobný prípadne stranícky prospech a pre jednoznačný neprospech finančnej suverenity a stability Slovenska. Ja to vnímam ako VLASTIZRADU!

M.

21.6. Dnešný deň sa pravdepodobne zapíše do histórie Slovenska veľmi čiernym a škaredým písmom :(

Slovák

no ale predsa bola v nom iskricka nadeje :) Este raz vdaka par statocnym ludom, ktori aj napriek silnej prevahe vacsiny dnes tvrdili: „…a predsa sa toci…“

Slovák

Je mi zle! Pozeral som dnes cast rokovania parlamentu o schvaleni trvaleho ESM. Mam z toho velmi zly pocit, depresiu. Ja do dlhoveho otroctva nechcem priviest seba, uz vobec nie svoje deti, vnucata a dalsie generacie. Jedine vychodisko nakoniec bude asi emigracia z tohto bananistanu. Chcem vyjadrit velku vdaku a uctu poslancom zo SAS, najma panovi Sulikovi, Kollarovi, Osuskemu, Mihalovi a Galkovi, ale aj par statocnym poslancom z OLANO. Racionalne argumenty zdraveho rozumu, moralky jednoznacne ukazuju na ktorej strane je v tomto (velmi zavaznom) pripade pravda. Bohuzial pravda sa niekedy tazko pocuva, preto po 7 vecer vacsina poslancov arogantne odisla… Zobraziť viac >>

VLASTI

ZRADA. Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.

MINO

alebo ich treba vsetkych popravit naco ich zatvarat a zivit hajzlov prasivych?

nasratý občan smeru

nonverbálna komunikácia pri hlasovaní smeru. To, čo tam pani Laššákova predvádzala bolo smiešno-tragické. Vážení voliči Smeru a ďalších €servilných strán, čakám od vás adekvátnu reakciu na bezprecedentné svinstvo spáchané dneska v našom parlamente!

Otrok európskej múmie

vázna otázka do pléna. Ľudia čo s tým teraz spravíme? Bratstvo slobody má nejaký plán? Vlastizradci nám totiž možnosť slušne, demokraticky sa dohodnúť a rozhodnúť nenechali.

Hladatel

Ja som trosku zmateny z toho vsetkeho.
Ako to vlastne vsetko JE? Na jednej strane ideme akoze zachranovat svoje uspory ale po vystupeni p. Sulika ktore som si vcera so zaznamu pozrel sa mi zda ze ideme zachranovat vsetkych tych ktori si uzivaju a spravaju sa nezodpovedne a nevedia sa uskromnit. Tak ak som tomu spravne pochopil, pekne nas dobehli a oklamali, pod ruskom ochrany svojich par penazi sa ideme zadlzit a aj tak to asi speje len do krachu. Vie mi to niekto vysvetlit?

real

Ja to vidím takto. Oni (Brusel) niesú zrovna jebnutí na hlavu. Takže je im jasné, že euro sa zachrániť nedá a už vôbec nie takýmto spôsobom (Sulík a Kollár to jasne vysvetlili tak aby to aj blbec pochopil). Potom už ostáva jediná možnosť a to zákerný zámer. Zámer brutálne zadĺžiť čo najviac štátov, nechať ich naraz skrachovať a potom si ich kúpiť za babku. Prípadne násilne pretlačiť európsku diktatúru, sťa čo by garanta obnovy európskej ekonomiky a budúcej hospodárskej prosperity. Sulík mal v tomto svatú pravdu – stali sme sa nevoľníkmi. Už sa jeden týpek s NWO nechal počuť, že… Zobraziť viac >>

korsun

Až teraz som pochopil prečo nás Česi volajú blbý Slovák a Maďari butatot. Ja si myslím, že tieto prezývky sú veľmi mierne.

MINO

Kazdeho jedne co toschvali treba popravit za vlastizradu !!