SILNÉ A STATOČNÉ

0
157
Nadežda Tolokonnikovová, Hillary Clintonová, Marija Aľochinová (Foto: Twitter)

„Je skvelé stretnúť silné a statočné mladé ženy z PussyRiot, ktoré v Rusku odmietajú nechať umlčať svoje hlasy.“ Toto sú slová americkej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, s ktorými prostredníctvom svojho účtu ne sieti Twitter zverejnila spoločnú fotografiu s členkami skupiny Pussy Riot.

Spoločná snímka s Nadeždou Tolokonnikovovou a Marijou Aľochinovou vznikla na samite Women in the World 2014, v americkom New Yorku.

Pussy Riot je ženská kapela. Mainstreamové médiá ich dostali do pozornosti verejnosti predovšetkým potom, čo tri z jej členiek (Nadežda Tolokonnikovová, Marija Aľochinová, Jekaterina Samucevičová) boli 17. augusta 2012 odsúdené na 2 roky väzenia po svojom nelegálnom „koncerte“ namierenom proti Vladimirovi Putinovi, v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa.

Vtedy vyjadrovalo svoje znepokojenie a nesúhlas množstvo osôb, médií a organizácií, od šéfky diplomacie EÚ Catherine Ashtonovej počnúc, cez slovenské Ministerstvo zahraničných vecí či Inštitút ľudských práva, až po denníky the Guardian či SME končiac. František Šebej  v tejto súvislosti pre SME hovoril o brutálnej surovosti, Michal Kaščák o katastrofe, Whisky o ríši zla. V ukajinskom Kyjeve polonahá aktivistka zo skupiny Femen, na znak podpory spílila aj drevený kríž s ukrižovaným Ježišom…

O čom sa už až tak veľmi v tejto súvislosti nehovorí, je aj fakt, že jedna zo silných a statočných žien, menovite Nadežda Tolokonnikovová sa vo februári roku 2008 zúčastnila aj akcie s názvom „Fuck for the heir Puppy Bear!“ namierenej proti budúcemu ruskému prezidentovi Dimitrijovi Medvedevovi. Počas tohto „vystúpenia“ vo vysokom štádiu tehotenstva spolu s ďalšími zúčastnenými zo skupiny Voina predvádzala súlož na pôde Timirjazevovho štátneho biologického múzea v Moskve.

Ešte menej sa hovorí o tom, že aktivitám typu Pussy Riot sa okrem podpory mediálnej, zo západu dostáva aj podpory finančnej. Ich úloha a cieľ je totiž viac ako jasná.

A už vôbec sa nehovorí o ďalších silných  a statočných ženách aj mužoch, ktorí odmietajú nechať umlčať svoje hlasy nielen v Rusku, ale aj v západnom svete, pričom dostávajú niekoľkoročné tresty za omnoho menej vulgárne a primitívne prejavy… Ale to zvyknú byť najčastejšie popierači, antisemiti a iní extrémisti…

Tým sa asi nikdy nodostane takého titulku, aký pripravilo SME pred 2 dňami: „Pussy Riot sa prihovárali v USA za ďalšie sankcie proti Rusku“

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre