EFEKTÍVNOSŤ VŠZP

2
2283

Tak som sa konečne dopracoval k výpisom môjho zdravotného poistenia vo VŠZP…  Za posledné tri roky (obdobia od 1.10.  jedného roka do 30.9. roka nasledujúceho) boli výpisy z môjho účtu nasledovné:

2011/12:  857,49 € / 35,64 €
2012/13: 637,92 € / 22,68 €
2013/14: 611,37 € / 54,04 €

Takže poisťovňa z mojich resp. aj mojimi zamestnávateľmi zaplatených  2 106,78 € na moju zdravotnú starostlivosť minula 112,36 €.

Pri tejto sume je treba dodať, že 67,77  € počas tých 3 rokov odišlo na „Kapitačný paušál PLD pre vek od 19 do 40 rokov“, čo je mesačný poplatok poisťovne všeobecnému lekárovi, ku ktorému sa nahlásite a má v šuflíku váš zdravotný záznam. Tohto času to v mojom prípade robí 2,01 € mesačne.

Priamo v súvislosti s mojimi návštevami lekárov poisťovňa za mňa zaplatila 44,59 €.  Všetko sa to týkalo podkožnej tukovej vyrážky. V roku 2011 mi bola ošetrená na dermatológii. Avšak keď sa mi po cca dvoch rokoch na tom istom mieste objavila opäť, už na inej dermatológii mi odporučili chirurgické odstránenie. Keďže to už však bolo nad rámec toho, čo prepláca poisťovňa, musel som si z vlastného vrecka zaplatiť ešte 40 €.

Takže si prakticky môžem povedať, že čo sa mojej zdravotnej starostlivosti týka, išli sme v hradení nákladov na moje ošetrovanie s poisťovňou tak povediac pol na pol (v realite boli samozrejme aj peniaze odoslané z poisťovne moje) a mne zostáva iba dúfať, že tých cca 2-tisíc eur tam mám bezpečne odložených na horšie časy a môžem žiť s dobrým pocitom, že ja poisťovní rozhodne dlhy nerobím.

Čo ma však neskutočne vytáča je skutočnosť, že ja si aj po zaplatení tisícov musím jednoduché zákroky ešte platiť nad rámec poistného, ale poisťovňa nemá problém platiť príživníckym pijavicám neskutočne drahé telefóny, niekoľkotisícové platy a desaťtisícové odmeny. A nemyslite si, že sa to zmenilo, však aj nedávno mal riaditeľ VŠZP plat spolu s odmenou za funkciu predsedu v predstavenstva poisťovne 8200 eur mesačne…

O ďalšom rozhadzovaní peňazí, ktoré sú ľudia pod hrozbou zákona a pod zámienkou zdravotnej starostlivosti nútení v prospech poisťovne platiť, avšak ktoré pri ich následnom míňaní okolo zdravotnej starostlivosti občanov ani nekráčali je aj škoda hovoriť. Lebo oni majú na základe § 6a zákona č. 581/2004 Z. z. vzorec, podľa ktorého môžu…

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
2 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
R300

ano ano vsetci sa citime nespravodlivo.. IBA ak sa ti nieco stane a nemas poistku tak si doslova v prdeli, predpokladam, ze netusis kolko stoji jeden den hospitalizacie na specializovanom oddeleni (nic az tak vesmirne specialne, len par dychacich pristrojov a nejaka podpora zivota napriklad po havarke) … znama robi ako sestra, pred par tyzdnami priniesli chlapika, davali ho dokopy jedno z druhym, chlapik nemal poistenie, rodina podpisala ze suhlasia s tym ze naklady hradia oni…. 10 000 € za den… iny znamy, bulharsky obcan, bol na tu na navsteve, dostal slabsi infarkt… ruzinovska nemocnica, bol tam nieco okolo tyzdna… Zobraziť viac >>