JE V NEMECKU VŠETKO V NAJLEPŠOM PORIADKU?

0
1460

Tieto zábery pochádzajú z nemeckého mesta Zwickau, v ktorom sa 1. mája postavil na pódium pred občanov nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas. Minister bol vypískaný a ľudia skandovali pokriky ako “zradca”, “Maas musí odísť! ” či “vypadni!” a “my sme ľud”.

Maasa v Nemecku kritici obviňujú zo snáh o obmedzovanie slobody slova, keďže patrí medzi zástancov mazania nenávistných príspevkov na sociálnych sieťach a spolu s Angelou Merkelovou patrí k najväčším zástancom prisťahovaleckej politiky.

https://www.youtube.com/watch?v=J9rvjdB-VRc

PS.: Pred necelými dvomi mesiacmi sa v nemeckých voľbách do krajinských parlamentov (Landtag) dostali zástupcovia strany Alternatíva pre Nemecko (AfD). Dostali sa do parlamentov v nemeckých spolkových krajinách Bádensko-Württembersko, Porýnie-Falcko a Sasko-Anhaltsko. Táto euroskeptická strana okrem zastavenia prílevu migrantov hlása napríklad aj návrat k nemeckej marke.

Ak máte v Nemecku nejakých kamarátov a známych, skúste sa informovať priamo u nich, či pociťujú v Nemecku zmenu spoločenskej atmosféry, alebo tam je naďalej všetko v najlepšom poriadku…

0 0 hlas
Article Rating
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre