ODKAZ PRE POSLANKYŇU JANKU CIGÁNIKOVÚ

10
15305
Obrázky z predvolebnej kampane Janky Cigánikovej

Milá pani poslankyňa. Obávam sa, že ten kto je schopný vyzliekať sa, fotiť akty a sťahovať svoje nohavičky len preto, aby získal platené pracovné miesto (nanešťastie ešte k tomu v inštitúcii, ktorá by mala patriť skutočnej elite nášho národa t.j. NR SR), pravdepodobne môj odkaz nikdy nepochopí, ale aj napriek tomu sa pokúsim.

22. 11. 2016 počas 11. schôdze NR SR z tvojich úst odzneli tieto slová: „ja by som chcela, aby poslanci, ministri, aby takýto ľudia mali vyšší plat. Viete prečo by som to chcela? Aby sem do tohto parlamentu si sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli, niečo dokázali, ktorí dnes možno zarábajú možno 10 tisíc euro, možno viacej a zarábajú tie peniaze preto, lebo boli vo svojím živote veľmi šikovní. Dokázali vytvoriť firmu, dokázali zamestnať ľudí, dokázali tú firmu viesť, jednoducho dokázali vo svojom živote že sú šikovní vysporiadali sa stým a vedia aké to je, čo je to podnikať, čo je viesť niečo. Takýmto spôsobom, pre týchto ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce pre tých je ten plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takéhoto človeka je to smiešny plat. Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku možno, tak pre toho, pre toho je to možno atraktívne ale ja by som chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, ktorí budú rozhodovať o tom ako sa tejto krajine bude dariť. A vôbec sa mi nepáči toto vytĺkanie kapitálu, pretože áno väčšinou ľudia si povie, že fuj tí poslanci zlí, no viac si nezaslúžia, ale keby sme ponúkali vyšší plat prišli by sem konkurovať možno nie úplne najšikovnejším niektorým poslancom, naozaj šikovní ľudia, ktorí by dokázali túto krajinu jednoducho ťahať k lepšiemu. Tak ja z tohto dôvodu budem proti tomu, aby sa zmrazovali platy. Ďakujem pekne“.

A teraz k veci. Najskôr si vysvetlíme čo to vlastne je ten poslanec. Podľa Krátkeho slovníka slovenského jazyka je poslanec volený zástupca ľudu. Aj podľa wikipédie je to človek, ktorý zastupuje občanov v zastupiteľských demokraciách pri rozhodovaní v zastupiteľských zboroch. Môžeš si popozerať milión definícií, ale v každej nájdeš informácie o tom, ako ten človek zastupuje druhých.

Takže už vieme, že poslanec zastupuje ľud. A sú iba dve možnosti, ako ho môže zastupovať. Buď ho zastupuje dobre, alebo ho zastupuje zle. A o tom, ako poslanec svoj ľud zastupuje vôbec, ale absolútne vôbec nerozhodujú peniaze čo za to zastupovanie dostane. O tom rozhoduje niečo, čo sa nazýva CHARAKTER.

Opäť aby nedošlo k nedorozumeniu môžeme pozrieť do Slovníka súčasného slovenského jazyka, kde nájdeme, že charakter je súhrn zdedených al. získaných duševných vlastností človeka prejavujúcich sa v jeho správaní, konaní a spôsobe myslenia. Ako charakter sa taktiež nazýva človek s kladnými morálnymi vlastnosťami; pevná, čestná, spoľahlivá, statočná povaha.

Milá Janka. Možno ťa teraz prekvapím, ale medzi charakterom a výškou príjmu nie je žiadna priama úmernosť. Ba dalo by sa povedať, že v mnohých prípadoch to funguje skôr opačne. Čím úspešnejší a lepšie zarábajúci podnikateľ či manažér, tým horší charakter.

A tvoja predstava o tom, že kvalitných zástupcov ľudu by mala do parlamentu pritiahnuť práve pláca je poriadne zvrátená. Hlavne keď nám desiatky posledných rokov ukázali, že do parlamentu sa tlačia hlavne bezcharakterné a finančne nenažrané svine, čo aj ten niekoľko tisícový príjem berú v podstate iba ako prilepšenie si ku kšeftom, ktoré sa im z pozície poslanca otvárajú.

Slovensko nebude ťahané k lepšiemu dovtedy, pokiaľ sa do jeho čela (vrátane parlamentu) nepostavia naozaj charakterní ľudia. Ako som už dávnejšie povedal, veľkosť človeka nezávisí od počtu a druhu škôl, ktoré vyštudoval, ale od spôsobu života, ktorý žije. Rovnako k tomu môžem teraz dodať, že nezávisí ani od výšky jeho mesačného príjmu, či veľkosti jeho firmy resp. manažérskej pozície.

Na záver už iba dodám, že veľký človek, ktorý bude vedieť a ešte aj naozaj úprimne chcieť pomôcť nášmu národu to urobí bez mihnutia oka aj úplne zadarmo. (A teraz nemyslím iba tak naoko zadarmo, ako to robí istý Andrej K.)

PS.: tu je zopár ľudí, čo boli vo svojom živote šikovní, vytvorili firmy, zamestnali ľudí, zarábajú desať a viac tisíc mesačne a poslanecký plat je pre nich určite smiešny. Jaroslav Haščák, Ivan Jakabovič, Ivan Kmotrík, Vladimír Poór, Andrej Babiš, atď. Ak by Janka tento môj odkaz nepochopila, dúfam že aspoň ostatní ho pochopia.

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
10 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
erika

S každým slovom súhlasím a myslím, že rovnako to vníma väčšina občanov Slovenska. Hanba stranám, ktoré t o t o dotiahli do parlamentu. Toto je len morálny odpad, ktorý sa tvári, že je elita.
Mnohí si svoje miesta na kandidátke kupujú a vidno to na úrovni pri každej verejnej prezentácii poslaneckých názorov. To už nie je parlament, ale cirkus a často cirkus ukrajinského typu.
Je to trest za našu pasivitu, trest za to, že neúčasťou vo voľbách sa tu rozťahujú ľudia, s ktorých názormi nesúhlasíme a ktorých si ani, podľa najlepšieho svedomia, nemôžeme vážiť.

Tutmak Tutmakovic

Kto vysvetli Ciganikovej, ze parlament SR, takze aj ona osobne zlyhava pri kontrole vlady SR, ktora zamerne prehliada zlodejiny zameastnavatelov, ktori systemom minimalna mzda plus nezdanena hotovost, beztrestne okradaju stat na daniach a odvodoch a „svojich“ zamestnancov, na socialnych a inych davkach a dochodkoch, lebo vlada zahltena svojimi kseftami nie je schopna a ochotna ustrazit okradanie z verejnych financii. Takze neschopna Ciganikova klame (cigani) a zavadza!!!

Krk

To PS asi bolo myslené ako irónia, inak pekne napísané…

Jozef Ignac

Dá sa niekto odvolať ako poslanec? Myslím ľuďom alebo petíciou? Ak áno vypisme ju! Koho ona zastupuje? Náš takže ak sa nám nepáči mali by sme jej dať vyhadzov.

xcipi

zastupuje mna. na zaklade coho si chces dovolit vyhodit mojho zastupcu z parlamentu? mam na oplatku vyhadzovat ja tvojho? tato tvoja logika je uplne zvratena … koho nechem ja, toho nechce nikto? …sa spamataj … maj uctu aj k inym nazorom, tvoj nemusi byt ten spravny …

kafir

Keď si o mne niekto myslí a verejne ma označuje za ťuťmáka, tak žiadať úctu je prinajmenšom drzosť. Navyše tý, že ona je v parlamente, tak popiera vlastné tvrdenie, kedže nič nedokázala, iba stiahnuť gaťky.

janko

Možno blbá otázka to myslíš vážne s tymi ľudmi ako je Poór, Kmotrik, Haščák ………… alebo je to sranda, lebo fakt neviem

Anton

Janka Cigániková .. ŤUŤMÁCI ALEBO MANIPULÁCIA? Hmmm takto: Kotleba to otočil, ja som celú dobu hovorila o smerákoch, ktorí tu sedia a za celé volebné obdobie nepovedia ani slovo, len plnia príkazy. Keby nemali známosti (zlatá vidlička v zadku-akú Logiku by mala táto moja poznámka o zlatej vidličke, keby som hovorila o bežných ľuďoch?) tak by tu nesedeli, nemali by ani 500 EUR, najskôr by boli nezamestnaní. A ťuťmáci to sú. Za tým si stojím, väčšina z nich ani slovo nepovie a bez mihnutia oka sú spoluúčastní na akejkoľvek špinavosti. Načo su nám takíto poslanci v parlamente? Mali by ich… Zobraziť viac >>