BUDOVANIE TOLERANCIE NAPREDUJE MÍĽOVÝMI KROKMI

0
136
Conchita Wurst (Foto: Facebook)

V Prahe sa začiatkom mesiaca uskutočnilo unikátne stretnutie rómskych gayov a lesieb, ktoré malo za cieľ vzbudiť záujem o túto špecifickú skupinu ľudí.

„V rómskej tradičnej spoločnosti je sexualita a s ňou súvisiace témy, teda aj odlišná sexuálna orientácia, veľkým tabu. Homosexuálne osoby sú teda vystavované vo svojej komunite veľkým tlakom a často z nej môžu byť aj vylúčení. Rómski gayovia alebo lesby sú tak vystavovaní hneď trojakej diskriminácii: spoločnosť ich vylučuje na základe ich etnického pôvodu, kvôli sexuálnej orientácii a vďaka svojej homosexualite sú vylučovaní i zo svojej vlastnej komunity a stávajú sa tak vlastne menšinou v menšine. Táto viacvrstvová diskriminácia je veľmi stresujúca a vedie k mnohým nešťastným životným príbehom. Cieľom nášho dvojdňového stretnutia je prelomiť toto tabu a začať dlhodobo pracovať na posilňovaní sebavedomia rómskych gayov a lesbičiek“ uviedol riaditeľ usporiadateľskej neziskovej organizácie ARA ART David Tišer.

Stretnutie sa konalo vďaka finančnej podpore Nadácie Henricha Bolla, Česko-Slovenského ženského fondu a Veľvyslanectva Spojených štátov Amerických.

Posun v budovaní tolerancie naznačuje i informácia agentúry AP, ktorá v týchto dňoch informovala o tom, že japonská spoločnosť Nintendo, ktorá sa zaoberá vývojom virtuálnych hier, sa ospravedlnila za to, že do anglickej verzie svojej hry „Tomodachi Life“ – simulujúcej skutočný život – nepridala možnosť nadväzovať vzťahy s rovnakým pohlavím.

Nintendo zároveň prisľúbilo, že bude v budúcnosti viac otvorenejšie. Na Nintendo sa z dôvodu, že odmietlo do svojej hry pridať možnosť homosexuálnych vzťahov zniesla v predošlých dňoch spŕška kritiky, ako zo strany organizácií bojujúcich za práva homosexuálov, tak aj zo strany fanúšikov.

A ďalší úspech dokazujúci posun v budovaní tolerancie prišiel z oblasti kultúry. Víťazom 59.ročníka Veľkej ceny Eurovízie sa stal rakúsky transvestita, alias bradatá speváčka Conchita Wurst. Víťaznú skladbu, ako aj samotnú „speváčku“ naživo si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Zdroj: romeo.cz, zive.sk, tasr

ZDROJzemavek.sk
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre